Bramy garażowe

Co to są bramy garażowe?

Bramy garażowe to drzwi prowadzące do garażu, które otwiera się ręcznie lub za pomocą silnika elektrycznego. Z reguły bramy garażowe są na tyle duże, aby pomieścić samochody i inne pojazdy. Istnieją różne rodzaje bram garażowych, takie jak segmentowe, uchylne a także rolowane, które różnią się sposobem otwierania, termoizolacją, zabezpieczeniami i ceną.

Bramy garażowe to niemalże nieodłączny element wyposażenia każdego domu jednorodzinnego czy budynku firmowego. Nowoczesne bramy garażowe cechuje wysoka funkcjonalność, doskonałe właściwości izolacyjne a także wysoka estetyka. Szeroka paleta barw, zdobień a także różne mechanizmy otwierania i zamykania z dedykowaną automatyką sprawiają, że każdą bramę garażową można idealnie dopasować zarówno do potrzeb użytkowników jak i designu domu.

Bramy garażowe Bydgoszcz Wiśniowski

Segmentowe bramy garażowe Wiśniowski

Bramy garażowe segmentowe marki Wiśniowski to połączenie trwałości a także wysokiej funkcjonalności. Solidna konstrukcja gwarantuje łatwą obsługę i sterowanie pilotem lub z poziomu smartfona a także zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Jeżeli szukasz ponadczasowego desingu to bramy garażowe marki Wiśniowski są strzałem w dziesiątkę.

Bramy garażowe izolujące termicznie

Montujemy bramy garażowe Wiśniowski ponieważ stworzone zostały z myślą o wymagających klientach inwestujących w budownictwo energooszczędne i pasywne. Brama posiadająca izolację termiczną i akustyczną na najwyższym poziomie pozwoli Ci obniżyć rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo oprócz bezpieczeństwa zagwarantuje Twojej rodzinie spokój i ciszę.

Termoizolacyjne bramy garażowe Wiśniowski

Bramy garażowe Bydgoszcz

Oferta PHU Wimar - oficjalnego przedstawiciela marki Wiśniowski w Bydgoszczy i okolicach

Nasza oferta to bramy garażowe, które będą spójnym elementem naszego domu, współgrającym z elewacją, stolarką drzwiową i okienną a także ogrodzeniem i bramą wjazdową.  Oferujemy szerokie spektrum modeli, kolorów i zdobień bram garażowych renomowanych producentów takich jak chociażby krajowy lider w produkcji bram garażowych firma Wiśniowski.

Brama garażowa Bydgoszcz - jaką wybrać?

Wybór rodzaju i wielkości bramy zależy przeze wszystkim od wielkości samochodu, charakteru bryły budynku a także wysokości obiektu i garażu. O ile parametry budynku nie ulegają zazwyczaj zmianom o tyle preferencji odnośnie samochodu zmieniają się w zależności od bieżących potrzeb. Z czasem sedana zamieniamy na kombi, z biegiem lat zaczynamy bardziej cenić komfort wysiadania i miejsce kombiaka zajmuje SUV. Planując budowę i wysokość garażu i bramy garażowej bierzmy pod uwagę też większe auta.

Nie mniej istotną kwestią jest też komfort użytkowania bram. Brama uchylna ręczna jest wystarczająca jak mamy 20 lat z biegiem czasu wysiadanie i ręczne otwieranie bramy będzie uciążliwe. Warto zatem od razu pomyśleć o napędach a także sterowaniu z pilota lub aplikacji. Obecnie produkowane bramy do garażu mogą być wykonane w wielu wariantach kolorystycznych z palety barw RAL, mogą być wykończone okleiną drewnopodobną. Dodatkowo poszczególne segmenty bram garażowych można wyposażyć w otwory okienne, kratki wentylacyjne a także elementy dekoracyjne korespondujące z elewacją budynku czy zastosowanym typem ogrodzenia.

Jakie bramy garażowe Bydgoszcz mają warianty?

 • Dostępne w wariancie z napędem ręcznym a także napędem automatycznym bramy garażowe uchylne – charakteryzują się dobrym stosunkiem jakości do ceny.
 • Bramy rozwierane – tradycyjne, stosowane od lat rozwiązanie. Montujemy je w najbardziej praktycznym wariancie dwuskrzydłowym.
 • Pozwalające zaoszczędzić miejsce na podjeździe, otwierające się na sufit garażu bramy segmentowe.
 • Bramy roletowe – w trakcie otwierania płaszcz bramy zostaje schowany w specjalnej kasecie mocowanej do nadproża.
 • Zaawansowane rozwiązania o wzmocnionej konstrukcji czyli bramy przemysłowe.

Bramy garażowe Bydgoszcz - design i funkcjonalność

Funkcjonalne i wygodne w obsłudze segmentowe bramy garażowe marki Wiśniowski sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, designerskich domach jak i stylowych kamienicach i starszych domach poddanych renowacji. Bez względu na miejsce montażu z pewnością docenisz płynną i cichą pracę bramy. Szeroka paleta barw i rodzaje wykończeń bez wątpienia pozwolą na dopasowanie bramy do swojego wymarzonego domu.

Bramy garażowe - design i funkcjonalność gwarantowana przez Wiśniowski

Komfort i wygoda użytkowania bram Wiśniowski instalowanych przez PHU Wimar

Wiśniowski to marka sama w sobie. Dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą i montaż bram najwyższej jakości. Nowoczesne systemy zarządzania sprawiają, że możesz z łatwością sterować bramą, gdziekolwiek jesteś – w pracy, na wakacjach, na zakupach. Dedykowana aplikacja zainstalowana w telefonie pozwoli Ci otworzyć lub zamknąć bramę jednym kliknięciem.

Jeżeli w pakiecie wybierzesz również bramę wjazdową tej samej firmy obsłużysz je razem z jednej apki. Z resztą razem z furtką, domofonem czy wideodomofonem a także drzwiami wejściowymi Wiśniowski.

Trwałe i solidne bramy do garażu Bydgoszcz

Dopracowana konstrukcja i niezawodny mechanizm to gwarancja długotrwałej pracy. Montowane przez PHU Wimar bramy marki Wiśniowski będą służyć przez długie lata. Marka producenta to także pewność i terminowość serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Bezpieczne bramy garażowe

Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że bramy Wiśniowski to bezpieczne rozwiązanie dla Ciebie i Twojej rodziny. Zintegrowany system zabezpieczeń chroni to, co dla Ciebie najważniejsze. Montowane przez nas bramy segmentowe to nie tylko zabezpieczenie przed zimnem czy dostępem osób niepożądanych. To także system zapobiegający uszkodzeniu samochodu, ochrona przed zgnieceniem, ochrona przed zamknięciem bramy, gdy w jej świetle pojawi się domownik czy rodzinny, kudłaty pupil. Najwyższe normy bezpieczeństwa potwierdzone certyfikatami niezależnych jednostek badawczych.

Wybór bramy to trudna decyzja

Doskonale znamy dostępne na rynku produkty i rozwiązania.
Pomożemy Ci dokonać wyboru!

Zostaw wiadomość lub zadzwoń – doradztwo i wycena bez zobowiązań!
 

Segmentowe bramy do garażu Bydgoszcz, Łochowo, Osielsko, Inowrocław

Brama do garażu Wiśniowski PRIME

Bramy garażowe PRIME to równowaga między nowoczesną techniką, jakością, bezpieczeństwem i designem. Segmenty bramy zbudowane są z paneli INNOVO 60 mm. To unikalny panel o zamkniętej budowie, 5-warstwowym zgięciu blachy w miejscu mocowania zawiasów, zapewniający mocną konstrukcję. Wypełnienie ciepłą pianką oraz systemy uszczelnień a także osłon przekładają się na świetne parametry termoizolacji bramy garażowej.

Brama do garażu Wiśniowski Prime - Bydgoszcz Wimar

Ekskluzywne bramy do garażu Wiśniowski PRIME Black

Prime Black Edition to rozwiązanie dedykowane dla nowoczesnych budynków. Zarówno skrzydło bramy od wewnątrz i zewnątrz jak i konstrukcja wewnętrzna lakierowane są na czarno – RAL 9005. Czerń dodaje elegancji. Wprowadza tajemniczą atmosferę i nutkę ekstrawagancji. Brama garażowa z serii Black to gwarancja spektakularnego efektu wizualnego.

Bramy garażowe Wiśniowski PRIME Black Edition

Bramy garażowe UniTherm Wimar Bydgoszcz

Brama segmentowa do garażu UniTherm spełnia rygorystyczne normy pod względem odporności na działanie wiatru, przenikania wody oraz przepuszczalności powietrza. Te współczynniki wpływają nie tylko na wydłużenie czasu eksploatacji bramy garażowej, ale również na zachowanie jej walorów estetycznych przez lata. Brama UniTherm powstała na potrzeby budownictwa energooszczędnego. Unikatowa konstrukcja panelu Innovo o grubości 60 mm pozwala na uzyskanie świetnych parametrów przenikania ciepła.

Bramy Segmentowe Bydgoszcz Wiśniowski UniPro

UniPro to bramy segmentowe, które są optymalnym rozwiązaniem do garażu ogrzewanego. To ciepła brama garażowa, której współczynnik przenikania ciepła jest zbliżony do okien wielokomorowych stosowanych w budownictwie energooszczędnym. Taki efekt uzyskano dzięki wypełnieniom pianką poliuretanową oraz systemom uszczelniającym.

Bramy Segmentowe Bydgoszcz Wiśniowski UniPro

Uchylne bramy garażowe Inowrocław i Bydgoszcz

Najbardziej znana i popularna brama garażowa. Uchylna brama garażowa to skrzydło wykonane z blachy stalowej ocynkowanej lub blachy stalowej ocynkowanej perforowanej, elementy ościeżnicy zespolone ze sobą za pomocą połączeń skręcanych, układ sprężyn wspomagających podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy i poprzeczka łącząca prowadnice poziome oraz ślizgi boczne. Brama uchylna może być wyposażona w napęd automatyczny. Nowością w bramach uchylnych jest model CONNECT, który posiada aplikacje ozdobne między panelami skrzydła.

Roletowa brama do garażu

Kurtyna bramy wykonana z profili aluminiowych nawija się na wał nawojowy schowany w estetycznej skrzynce. Jest to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem na np. montaż oświetlenia garażowego. Bramy wyposaża się w blokady uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz. W przypadku przerw w dostawie prądu brama posiada korbę, która umożliwia awaryjne otwieranie od środka. Do wyboru przygotowane zostały dwa rodzaje profili – 77 i 100 mm. Kolor bramy można dobrać do koloru elewacji, drzwi, okien czy elementów wykończeniowych budynku. Oprócz standardowej palety kolorów RAL dostępne są kolory drewnopodobne – złoty dąb i ciemny dąb. Wszystkie bramy roletowe do garażu w PHU Wimar wyposażamy w elektryczny napęd.

Brama roletowa Wiśniowski

Rozwierane bramy garażowe Wiśniowski

Bramy rozwierane to najbardziej ekonomiczne zamknięcie garażu dostępne na rynku. Zastosowanie prostych i sprawdzonych rozwiązań jak ograniczniki zawiasów, ogranicznik otwarcia, stopka a także rygle samozatrzaskowe dają gwarancję niezawodnej pracy przez lata. Skrzydło i ościeżnica bramy garażowej wykonane jest z kształtowników stalowych ocynkowanych. Opcjonalnie można zamówić bramę zw wersji z ociepleniem. Elementy ościeżnicy zespolone są ze sobą za pomocy połączeń skręcanych. Dostępna w 200 kolorach z palety RAL a także w wersji drewnopodobnej złoty dąb i orzech

Bramy garażowe z maskownicami renowacyjnymi UniPro RenoSystem Wiśniowski

W budynkach poddanych pracom renowacyjnym bardzo często pojawia się problem związany z otworem światła bramy garażowej. Innowacyjny RenoSystem to rozwiązane pozwalające zastosowanie bram segmentowych bez względu na warunki zabudowy garażu. Konstrukcja pełni funkcję stelaża zastępując jednocześnie elementy nadproża a także ścian na których powinny być zamontowane prowadnice bramy. Dodatkowo rozwiązanie to maskuje niedoskonałości obróbek budowlanych. Pozwala także na uzyskanie estetycznego wykończenia wokół bramy garażowej. Dodatkowym atutem maskownic UniPro RenoSystem jest możliwość wykonania jej w takim samym kolorze w jakim zamawiamy skrzydło bramy segmentowej. Co pozwoli na zachowanie wszystkich walorów estetycznych.

Bramy garażowe z maskownicami UniPro RenoSystem

Jak zbudowane są montowane przez nas bramy garażowe Innovo 60 mm?

Panele w bramach garażowych Unitherm osiągają grubość aż 60 mm, co pozwala na uzyskanie bardzo korzystnego współczynnika przenikania ciepła. Dodatkowo 5-warstwowe zaginanie blachy sprawia, że płaszcz bramy garażowej jest jeszcze bardziej wytrzymały a cała konstrukcja bardziej stabilna.

Budowa panela bramy garażowej Wiśniowski Innovo 60 mm

 1. elastyczna osłona międzypanelowa
 2. aluminiowy profil mocujący elastyczne osłony
 3. pięć warstw blachy w miejscu mocowania zawiasów
 4. uszczelnienie międzypanelowe
 5. ukryty zawias
 6. pianka poliuretanowa

Bramy garażowe segmentowe UniTherm Wiśniowski spełniają wymagania izolacyjne programu Czyste Powietrze w związku z powyższym istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na termomodernizację budynku mieszkalnego.

Jaki współczynnik przenikania ciepła U [W/m2K] mają bramy garażowe UniTherm?

Współczynnik przenikania ciepła przez bramy garażowe montowane przez PHU Wimar

W jakich kolorach dostepne są bramy garażowe Bydgoszcz Inowrocław Żnin Szubin?

Szeroka gama kolorystyczna bram garażowych Wiśniowski zadowoli każdego klienta. Oferujemy możliwość doboru koloru bramy do koloru stolarki okiennej i drzwiowej, koloru elewacji czy elementów wykończeniowych obiektu. Kolory Złoty dąb, Orzech, Antracyt oraz kolory RAL dostępne dla panelu G i W (bez przetłoczeń i przetłoczenia wysokie). Pozostałe kolory dostępne wyłącznie dla panelu G (bez przetłoczeń)

Kolory bram garażowych Wimar Bydgoszcz

Jaką powłokę mają bramy garażowe Wiśniowski?

Powłoka bram garażowych Wiśniowski Bydgoszcz Inowrocław Szubin Żnin